MACIEJ LUBIAK

Maciej Lubiak, z rajdami związany od urodzenia za sprawą taty Andrzeja, utytułowanego kierowcy wyścigowego i rajdowego. Zanim postawił pierwsze kroki w sportach motorowych, od 6 roku życia z sukcesami brał udział w turniejach tenisowych zdobywając tytuły w kraju i zagranicą. Maciej już w 1988 roku został mistrzem Polski juniorów, dwa lata później sięgając po zwycięstwo w międzynarodowym turnieju w Paryżu oraz Pucharze Bohdana Tomaszewskiego, a w 1992 roku został drużynowym mistrzem Polski seniorów. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwała kontuzja i postanowił spróbować swoich sił w rajdach.

W rajdach zadebiutował w 1998 r. w Fiacie Cinquecento Sporting. Już dwa lata później zwyciężył w pucharze Fiata Seicento Sporting. Po tym sukcesie startował za kierownicą VW Polo, którym wygrywał w klasie A5. Jego wyniki zostały zauważone i młody, obiecujący zawodnik został zgłoszony do Junior WRC. Niestety na przeszkodzie w realizacji tego planu stanęły kłopoty budżetowe, jednak Lubiak nie poddał się i podziwialiśmy go wygrywającego w 2002 aż cztery rajdy w klasie N3. Pod koniec sezonu ’02 zadebiutował także w aucie 4×4. Wspólnie z Maciejem Wisławskim wywalczyli trzecie miejsce w mistrzostwach Polski (w grupie N), a świetny sezon zwieńczyli zwycięstwem w prestiżowym Kryterium Asów na słynnej ulicy Karowej. W latach 2003-2006 Lubiak z Wisławskim zaliczali się do grona najlepszych zawodników w kraju, wielokrotnie zajmując miejsca na podium. W 2007 Maciej został fabrycznym kierowcą ekipy Fiat Castrol Rally Team i ścigał się Fiatem Punto S2000. W 2009 dołączył do zespołu Renault, zasiadając za kierownicą Renault Clio klasy R3.

W przerwie między startami w rajdach Lubiak postanowił rozwijać swoje zawodowe ambicje. Nie mógł jednak żyć bez sportu, wrócił więc do sportów rakietowych, które kiedyś uprawiał. Tym razem wybrał squasha, osiągając także w tej dyscyplinie wiele sukcesów, w tym drużynowe mistrzostwo Polski oraz wicemistrz Polski Squashmasters. W 2012 roku wywalczył drużynowego wicemistrza Polski w squasha.

W 2017 r. powrócił po dłuższej przerwie na odcinki specjalne. Spełnił swoje marzenie i stanął do rywalizacji w Subaru Imprezie Sti STI, ponownie tworząc załogę z Maciejem Wisławskim. W sezonie 2018 rozpoczął starty Oplem Adamem R2 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Rok później wsiadł za kierownicę auta klasy R5, czyli najmocniejszej i najbardziej zaawansowanej konstrukcji, jaką można się ścigać w mistrzostwach Polski – Hyundaia i20 R5. Doświadczenie zebrane po długiej przerwie zaczęło procentować. W sezonie 2020 Maciej Lubiak postanowił ponownie walczyć w mistrzostwach Polski w małej, ale prawdziwej rajdówce – Peugeocie 208 R2.

Od wielu lat Maciej, wszystkie swoje umiejętności i doświadczenie poświęca drugiej swojej pasji – gastronomii, koncentrując się na prowadzeniu swojej świetnie prosperującej firmy Maczfit będącej liderem na rynku cateringu dietetycznego oraz restauracji Milanovo na warszawskim Wilanowie.

Przemysław Konopacki – 1997
Rafał Procner – 1997
Tomasz Chmiel – 1997
Tomasz Styp Rekowski – 1998-99
Michał Kozłowski – 1999
Grzegorz Dobosz – 1999
Michał Kozłowski – 2000
Dariusz Brodnicki – 2001
**Bartłomiej Sitek – 2002**
Julia Urbaniak – 2002
Dariusz Brodnicki – 2002
Maciej Wisławski – 2003-06
Sebastian Rozwadowski – 2007
Przemysław Mazur – 2007
Karina Szarama – 2008
Przemysław Zawada – 2009
Maciej Wisławski – do 2018 r.
Tomasz Borko – 2018-19
Michał Trela – 2019
Anna Lubiak – 2019
Tomasz Borko – 2020

TOMASZ BORKO

Tomasz Borko jak większość zawodników, przygodę z rajdami rozpoczął od KJS’ów w 2002 roku. Licencję rajdową uzyskał 12 lat temu i od razu zadebiutował w Pucharze PZM. Ścigał się z sukcesami na trasach w Polsce i za granicą, wspólnie ze swoimi kierowcami osiągając tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie w różnych cyklach rajdowych. Prywatnie ojciec dwóch synów, interesuje się sztuką graffiti, fotografią oraz podróżami. Z Maćkiem Lubiakiem pierwszy raz wystartował w 2017 roku, od tego czasu wspólnie wzięli udział w dwunastu zawodach. Ma na swoim koncie ponad 120 startów w rajdach w roli pilota.

Arkadiusz Urbanowicz
Tomasz Byrdek
Piotr Sopoliński
Tomasz Sawicki
Paweł Danys
Kacper Wróblewski
Magdalena Misiarz
Artur Sękowski
Łukasz Byśkinkewicz
Virnik
Karol Gołębski
Sławomir Strychalski
Dawid Struensee
Rafał Kręcioch
Artur Banasiewicz
Agnieszka Załęcka
Sebastian Teter
Grzegorz Grzyb
Maciej Lubiak